Novinky

Česká republika se k Týdnu rizik malnutrice poprvé přihlásila v roce 2021, kdy vznikla webová stránka RizikaMalnutrice.cz. Klíčovým prvkem stránky zůstává kalkulačka rizika malnutrice, jednoduchý nástroj, který umožňuje návštěvníkovi webu si ověřit, zda on sám nebo jemu blízká osoba se nenachází v riziku malnutrice, případně určit stupeň rizika.

Nově na webové stránce najdou pacienti a pečující osoby rozšířené informace o tom, komu malnutrice hrozí, jak ji rozpoznat, jak si pacient může pomoci sám a na koho se obrátit, když si neví rady. Novinkou je také série edukačních videí (Rizika Malnutrice – YouTube) a sekce pro odborníky. Informace o projektu a odkaz na web RizikaMalnutrice.cz bude nově sdílen také prostřednictvím sociální sítě Facebook a více informací se budete moci dozvědět poslechem Českého rozhlasu, stanice Radiožurnál, v neděli 5. listopadu od 10 hodin.

Cílem celosvětové kampaně Týden rizik malnutrice (Malnutrition Awareness Week), která vznikla v roce 2012 v USA, je upozornit na význam včasného zjištění malnutrice a její léčby. Kampaň je zaměřena na veřejnost, zdravotníky, ale i vládní instituce.

Ke stažení

Věnujte pozornost výživě (PDF, 249 kB)

AVKV
SKVIMP
SNT ČAS
ČANT
RizikaMalnutrice.cz
AVKV
SKVIMP
SNT ČAS
ČANT
RizikaMalnutrice.cz